Šiuolaikiniai pavojai

2010/03/28

Anądien britų sveikatos apsaugos specialistams paskelbus, esą Facebook yra kaltas dėl išaugusio sergamumo sifiliu, pagalvojau, kad Facebook šiandien jau iš tiesų yra tapęs bendriniu žodžiu. Kaip sąvoką “ausinukas“ išstūmė tiesiog iPod, taip ir socialiniai tinklai dabar beveik visada susiveda į Facebook.
Pasidarė nepopuliaru dėl kažko kaltinti tiesiog socialinius tinklus ar internetą apskritai. Jeigu ir tu – vienas iš 400 mln. Facebook vartotojų, turėtum žinoti, kad šis tinklalapis neva kaltas dėl:
1. Skyrybų – nes Facebook skatina neištikimybę.
2. Savižudybių – nes čia siautėja persekiotojai, šantažuotojai, keikūnai etc. Abejoju, ar yra kokios patikimos statistikos, tačiau bent jau britų bulvarinėje spaudoje pavieniai paauglių savižudybių atvejai paprastai tampa globalia išvada.
3. Suvirtualėjimo – virtualiam bendravimui imama skirti daugiau laiko ir dėmesio nei santykiams fiziniame gyvenime. Iš pirmo žvilgsnio, sunku nesutikti. Tačiau laikausi nuomonės, kad tokia išvada būtų teisinga, tik atlikus panelinius – pakartotinius tų pačių asmenų – tyrimus. Tokių tyrimų kol kas man neteko aptikti. O mano pačios magistro darbui atliktas kokybinis tyrimas rodė aiškius požiūrio į santykių Facebook svyravimus: dažniausiai nuo pirminio entuziazmo iki laipsniško atšalimo ir nusivylimo.

Įdomias tendencijas apie tai, ką sukelia Facebook, rodo Google paieškos siūlymai pagal raktinius žodžius Facebook causes. Jie rodo, kokios informacijos pirmiausia ieško Google vartotojai. Kaip antai:
O štai tokią pačią užklausą davus apie amžinu Facebook konkurentu kažkada laikytą MySpace, sąrašas pasiūlymų kur kas trumpesnis, bet užtat, kaip atrodo, beveik vienareikšmiškas….

2 atsakymai to “Šiuolaikiniai pavojai”

  1. Mogreta said

    Aha, o šiandien mačiau kažkokios studijos rezultatus, kur įrodyta, jog mikrobangų krosnelės kenkia šeimų santykiams, nes sukelia barnius. Bet yra koks tai prietaisas, kuris gali jus išgelbėti. Tai belieka laukti (o gal jau net nereikia laukti), kad atsirastų facebookin’ė antistresinė, antibarninė, antisavižudinė ir kt. programa 🙂

    • ikarta said

      Aha, tikrai, pvz Facebook-friendly app ar Facebook-risk-free app 🙂
      Vienas pirmųjų žingsnių, teko girdėti, galėtų būti Panic button (čia kai jaunimas pajunta, kad juos kažkas persekioja ar engia).

Parašykite komentarą